Vážení zákazníci, z důvodu velkého množství objednávek musíme dočasně omezit maloobchodní objednávky pod 10kg/5000Kč. Pokud máte zájem o velkoobchodní objednávku, neváhejte nám zaslat poptávku na info@prazskykafe.cz.

Dobrý frenchpress

coffee-4388065_960_720

V poslední době se mezi běžnými lidmi rozšířilo množství fanatiků, kteří znají mnohé způsoby přípravy kávy, tvrdí, že "piccolo" neexistuje, případně posuzují lidi podle toho, zda pijí kávu s mlékem a cukrem... Nebudeme vás soudit, ani pokud pijete běžného "Turka ", symbol těch zlatých časů, kdy jsme my byli malí a naši si ho dělali běžně.

 
Zalévaná káva je jedním z nejstarších způsobů přípravy tohoto lahodného nápoje. Jde vlastně o její louhování v horké vodě a oblíbená je zejména kvůli tomu, že je to způsob poměrně levný a jednoduchý. Ne však odsouzeníhodný! Věděli jste, že French Press, jak se odborně nazývá takové louhování kávy, je možná nejlepší způsob přípravy odrůdových káv? Pražírny prý zkoušejí chuť kvalitní kávy právě tímto způsobem.
 
Jak si ji správně připravit jako "profík"? French Press je vlastně obyčejná válcová nádoba s pístem, na kterém je filtr, kterou možná máte doma a používáte na louhování čaje... Bývá skleněná nebo kovová. Nejprve si ji nahřejeme přelitím horkou vodou. Následně nasypeme kávu - Exclusive Arabica. Zalijeme ji horkou vodou, přikryjeme víkem, ale filtr ještě nestisknete. Asi tak po minutce-dvou kávu promícháme lžičkou a znovu přikryjeme, aby nám neušla úžasná vůně. Po třech minutách už můžeme pomalu zatlačit píst s filtrem dolů až na maximum. Káva je hotová. Naše káva je umění. 
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz