Vážení zákazníci, z důvodu velkého množství objednávek musíme dočasně omezit maloobchodní objednávky pod 10kg/5000Kč. Pokud máte zájem o velkoobchodní objednávku, neváhejte nám zaslat poptávku na info@prazskykafe.cz.

3 důvody, proč je káva dobrá pro vaše zdraví

coffee-4063896_960_720

Známá hnědá zrnka jsou pod drobnohledem vědců i laiků už celé věky. Proč byste ji měli pít a nepřestat? Vše, co o kávě potřebujete vědět, a bojíte se zeptat, ve třech bodech:

 

1. Je dobrá pro vaše srdce

Káva obsahuje nespočet ochranných sloučenin, přínosných pro naše zdraví. Působí na dlouhodobé snížení krevného tlaku, snížení tuků i cholesterolu v krvi, a vykazují vysokou antioxidační aktivitu. Čtyři až pět šálků denně pomáhá snížit riziko srdečních onemocnění, onemocnění tepen, mrtvice i srdečního selhání. Vědci dokonce zjistili na více než milionu pravidelných evropských konzumentů kávy, že kávový nápoj má blahodárné účinky, i když pravidelně necvičíte, kouříte nebo si striktně nehlídáte jídelníček.

 

2. Je prospěšná pro váš mozek 

Kofein krátkodobě ovlivňuje naši fyzickou odolnost, bdělost, náladu, kognitivní funkce i paměť. V produktivním věku má pozitivní vliv na prevenci klinických depresí a v pokročilém věku prokazatelně snižuje riziko onemocnění Alzheimerovou chorobou. Konzumace kofeinu zvyšuje okysličení našeho mozku a má pozitivní vliv na jeho výkon během dne. Z dlouhodobého hlediska je důležité například pozitivní působení na úzkostné stavy nebo zlepšení odolnosti vůči stresu.

 

3. Je skvělá pro vaši psychiku 

Je tak chutná… Nic se nevyrovná tomu, když odpočíváme a vychutnáváme si při tom šálek dobré kávy. A to je skvělé pro naši psychiku. Navíc, vychutnat si dobrou kávu v dobré společnosti, přispívá ke zlepšení nálady a celého dne… Potvrzuje pět kamarádů z pěti.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz