Vážení zákazníci, z důvodu velkého množství objednávek musíme dočasně omezit maloobchodní objednávky pod 10kg/5000Kč. Pokud máte zájem o velkoobchodní objednávku, neváhejte nám zaslat poptávku na info@prazskykafe.cz.

Arabika - káva králů

coffee-5923981_960_720

Arabika jako ušlechtilá a vysoce aromatická paní káva vyžaduje více pozornosti, jak z hlediska skladování, tak z pohledu pražiče i během samotné konzumace. Její odrůdy nabízejí nepřeberné množství odstínů, velikosti zrnek, tvarů a pražicích vlastností. Je neuvěřitelné jak se na senzorických vlastnostech promítá podnebí, kvalita půdy, nadmořská výška, vlhkost, střídání oblačnosti a péče. Péče začíná u keříku a končí v ústech. 

Je mnoho aspektů, které bohužel neovlivníte. Náš vrchní pražič, inženýr přes potravinářské systémy, se dlouho snažil ovlivnit veškeré kroky v procesu výroby, jednou však dospěl k závěru, že vyplněním dotazníku na plantáži akorát zatíží místní zbytečností, což ve výsledku nemá smysl. Sklizeň mají nastarosti místní a jim věří, že dělají maximum.

Kvalitu a rychlost dopravy neovlivní ani cena, ani výběr nadnárodní společnosti. Přepravní realita závisí na počtu objednávek, ročním období a místních zvyklostech. Z Brazílie Vám kafíčko dovezou do dvou až tří týdnů, z Indie se modlíte za dva měsíce. V Africe objednáte, dorazí do měsíce, ale jiná. Proto kávu objednáváme u našich dovozců, kávy mají totiž plné sklady a paletu máte druhý den v pražírně.

Rád bychom Vám napsali příběh o cestě do Barmy a kontrole každé sklizně, ale není tomu tak. Jen pár pražíren to tak opravdu dělá, i když většinou Vám vnucují opak. Aby se Vám taková cesta vyplatila a na plantáži s Vámi někdo vyjednával, musíte si objednat značné množství. Bohužel Vám potom káva stojí tři měsíce ve skladu a data spotřeby se dodělávají až na poslední chvíli.

To se u nás neděje a můžete se spolehnout, že nedostanete kávu starší jak jeden týden. Máme v nabídce jen pár vyladěných produktů a naše kávy necháváme před smícháním pár dní dozrát, aby potlačily svou přirozeně nadměrnou tvorbu cremy nebo přebíjející aromatické vlastnosti. 

Naše káva je umění :-)

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz