Vážení zákazníci, z důvodu velkého množství objednávek musíme dočasně omezit maloobchodní objednávky pod 10kg/5000Kč. Pokud máte zájem o velkoobchodní objednávku, neváhejte nám zaslat poptávku na info@prazskykafe.cz.

Přepražená káva neexistuje

beans-1369777_960_720

Určitě si pamatujete chuť kávy, která byla nahořklá až trpká a kamarád, znalec kávy Vám k tomu dodal, že je určitě přepražená. Přepražená káva neexistuje, existuje káva méně - světle pražená, káva tak akorát a káva více - tmavě pražená. Přepražená káva by byla ta, kterou upražíte jednou třeba na světlo a následně ji hodíte zpátky a dopražíte.

Pražič si pak zahrává doslova s ohněm, již jednou pražená káva v sobě má minimální množství vody a když se v bubnu dostane k hranici dvouset stupňů, chytne a začne hořet. Hořící káva se zalije otevřením pojistného vodovodního kohoutu a máte na celý den práci nejen s čištěním pražičky, ale i s větráním celé pražírny, protože ten spálený, vodou sycený opar se drží snad ve všem. 

Tím problémem, který zmiňoval kamarád hovořící o přepražené kávě, je zrno špatně zachlazené. Takové chlazení není jen o vysypání právě vypražené kávy do chladicího kolotoče, ale záleží i na teplotě okolního vzduchu, na rychlosti jeho proudění, množství vhozené kávy a dalších detailech, které když nevyladíte pro jednotlivé typy, odrůdy a stupně pražení, dostanete ten dehonestující titul nahořklé kávy bez výrazu pokřivující ranní úsměv.

Náš vlastní styl pražení dodáva kávě jedinečný rukopis. Ochutnejte Pražský kafe a poznejte ten rozdíl i Vy :-)

mceclip0-2

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz