Vážení zákazníci, z důvodu velkého množství objednávek musíme dočasně omezit maloobchodní objednávky pod 10kg/5000Kč. Pokud máte zájem o velkoobchodní objednávku, neváhejte nám zaslat poptávku na info@prazskykafe.cz.

Čtyři až pět šálků denně

coffee-5804747_960_720

Několik let zpátky, kdy analytické možnosti jednotlivých vědeckých pracovišť byly značně omezené a přístroje byly schopny zjistit především kofein a látky s podobným účinkem, se proti kávě vysloveně zbrojilo a konzumenti si nebyli jistí, zda šálek kávy není pro jejich zdraví nežádoucí.

Dnes již víme, že účinky kávy na zdraví jsou potvrzené četnými studiemi a působí na dlouhodobé snížení krevného tlaku, celkové snížení tuků i cholesterolu v krvi, a především vykazuje vysokou antioxidační aktivitu. Od roku 2018 jsou publikovány poznatky o prospěšném umírněném pití kávy. Čtyři až pět šálků denně nám totiž pomáhá snížit riziko srdečních onemocnění, onemocnění tepen, mrtvice i srdečního selhání.

Takže si to zopakujme. S pozitivní zprávou pro nás všechny, co si rádi vychutnáme šálek čerstvě pražené kávy: vědci vyzkoumali na více než milionu pravidelných evropských konzumentů kávy, že kávový nápoj má blahodárné účinky, i když pravidelně necvičíte, kouříte nebo si striktně nehlídáte Váš jídelníček.

Káva je tedy několikrát potvrzeným zdravým nápojem. Naše káva navíc spojuje několik benefitů z různých druhů kávy v jedné směsi. Jako pravidelní konzumenti navíc dbáme na perfektní vyladěnou chuť. Kdo si dá?

 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz