Vážení zákazníci, z důvodu velkého množství objednávek musíme dočasně omezit maloobchodní objednávky pod 10kg/5000Kč. Pokud máte zájem o velkoobchodní objednávku, neváhejte nám zaslat poptávku na info@prazskykafe.cz.

Správné mletí kávy

coffee-grinder-2138170__480

Mnozí z nás investují do drahého vybavení na přípravu kávy a neuvědomují si, že prvním nástrojem na zvýšení kvality kávy je dobrý mlýnek. 

 

Káva z džezvy 

Pro přípravu turecké nebo arabské kávy v džezvě je potřeba káva namletá ne jemný prášek, aby se v průběhu vaření uvolnilo maximum chuti a vůně. Většina běžných mlýnků nemele pro tento účel dost jemně, proto budete potřebovat speciální ruční mlýnek. 

Káva z espresso kávovaru 

Příprava espressa je nejnáročnejší metodou, vyžadující přesnou velikost mletých částic, aby se jemně mletá káva mohla při přípravě rovnoměrně vyluhovat. 

Filtrovaná káva 

Středně jemně mletí vyhovuje celé řadě metod přípravy, včetně překapávané kávy přes papírový nebo bavlněný filtr, přípravě v moka kávovaru nebo elektrickém překapávači. V rámci daných vymezení můžete pro dosažení vámi požadovaného výsledku dávku kávy zvýšit nebo snížit. 

Frenchpress 

Tyto kávovary nemají žádny filtrační systém, takže voda má čas proniknout do buněčné struktúry hrubě namleté kávy. Napomáha to extrakci rozpustných částic, aniž by se uvolňovala nadměrná hořkost. 

 

 

 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz